Artykuły

Wbrew obiegowym opiniom nie wszyscy mężczyźni lubią duże piersi, w stylu gwiazdek lat 80, jak Sabrina.

Jednak ze względu na rozmiar swoich miseczek wiele kobiet i tak ma poważne kompleksy, noszenie biustonosza z miseczką w rozmiarze A nie jest dla nich powodem licznych kompleksów. Są skłonne zrobić wiele, aby wreszcie założyć tą wyśnioną sukienkę z dużym dekoltem, a w tym dekolcie będzie coś co będzie przyciągać męskie spojrzenia. W końcu w sklepie z dumą móc poprosić o biustonosz z miseczką C. Ale zaczynają się też mnożyć wątpliwości, jak to zrobić. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem dla tych kobiet byłoby poznanie partnera, który preferuje niewielkie piersi. Przez jakiś czas, głównym preferowanym przez wielu lekarzy sposobem na uzyskanie upragnionych miseczek, była operacja powiększenia biustu poprzez wszczepienie implantów silikonowych, jest to zabieg kosztowny i powiązanym z bólem. Po niedawnej aferze we Francji zaufanie do silikonowych implantów wśród klientek znacznie spadło. Implanty nie dość, że pękają, to jeszcze mogą powodować nowotwory, choć to cały czas jest w fazie badań. Materiał gorszej jakości zastosowany w tym kraju do powiększania piersi okazał się rakotwórczy.
Operację chirurgicznego powiększenia piersi wykluczają takie choroby takie jak cukrzyca, niewyrównana choroba wieńcowa, niewydolność oddechowa Zabieg może też byc niemożliwy w przypadku rozpoznania zmian łagodnych w piersi (torbiele, gruczolako-włókniaki)
Operacja powiększania piersi implantami trwa ok. półtorej godziny. Przez dobę kobieta powinna pozostać w klinice pod opieką lekarza. Rekonwalescencja po zabiegu trwa od 10 do 14 dni.
Zabieg przeważnie powoduje ból pooperacyjny oraz zmęczenie po zabiegu, oczywiście odczuwanie bólu po operacji powiększenia piersi zależy od indywidualnych predyspozycji pacjentki, progu odporności i wybranej przez lekarza techniki operacyjnej. Aby nie doprowadzać do powstania dodatkowych czynników nasilających ból, warto również przez okres ok 3 tygodni ograniczyć do minimum ruchy ramion.
Po operacji powiększenia piersi ból pooperacyjny utrzymuje się przeważnie ok. 1-3 dni. Okres rekonwalescencji po zabiegu trwa ok. 10 – 14 dni.
Przez ok. 3 miesięcy i w trakcie gojenia powinno się nosić wygodny, dopasowany, miękki biustonosz. Bielizna z fiszbinami nie jest polecana aż do całkowitego powrotu czucia w piersiach.