Artykuły

Nie jest proste idealne dopasowanie stanika, dobry dobór powinien uwzględniać nie tylko rozmiar stanika, ale także wybór odpowiedniego modelu, dopasowanego do typu sylwetki, sposobu życia, szczególnie jak rozmiar się zmienia. Trzeba pamiętać że każdy kobiecy biust jest inny, a fakt, że teoretycznie mamy taki sam rozmiar piersi, jak nasza koleżanka, nie daje nam gwarancji, że ten sam model stanika będzie leżał na obu biustach  tak samo dobrze.

Jak dobrze ustalić rozmiar stanika, aby spełniał swoją rolę a kobieta która go nosi mogła zapomnieć że ma go na piersiach?
Jak to zrobić
Na początek zmierz się pod biustem, miarka musi obejmować ciało ciasno, zrób to na wydechu
od uzyskanego w ten sposób wyniku  odejmij 5 cm, a otrzymany wynik zaokrąglij w dół, (staniki produkowane są z rozciągliwego materiału) np:
pomiar: 81 cm
wykonujemy proste obliczenia: 81 cm – 5 cm = 76 cm
zaokrąglamy wynik w dół -dobry obwód stanika 75 cm
Następnie pochyl się, tak aby biust swobodnie zwisał. Podczas pomiaru najlepiej być bez stanika,  ewentualnie w staniku, który jest wykonany z miękkiej tkaniny. Nie należy mierzyć się w usztywnianym staniku!
Pomiar wykonuje się na wysokości sutków, miarka powinna być luźna
Tak uzyskany wynik pomiaru, trzeba porównać do mierzonego i zaokrąglonego wcześniej obwodu stanika (w naszym przypadku 75cm). Na podstawie wyliczonej różnicy w obwodzie biustu i obwodu stanika możemy ustalić rozmiar miseczki:
Tabela rozmiarów miseczek
Ze wzoru: rozmiar miseczki obwodu biustu – obliczony obwód stanika (po korekcie)
AA 9 cm
A 11 cm
B 14 cm
C 16.5 cm
D 19 cm
DD 21.5 cm
E 24 cm
F 26.5 cm
FF 29 cm
G 31.5 cm
GG 34 cm
H 36.5 cm
HH 39 cm
J 41.5 cm
JJ 44 cm
K 46.5 cm
I tak np: mając 81 cm pod biustem, a 98 cm w biuście otrzymamy:
96 cm – 75 cm =19 cm
Tak więc nasz rozmiar   75 D

 biustonosz  z mojafantazja.pl

Wyznaczony w powyższy sposób rozmiar jest orientacyjny i  każdy stanik należy przed zakupem dokładnie i spokojnie  przymierzyć pamiętając o złotych regułach doboru biustonosza.

życzę coraz większych miseczek

Jak powiększyć biust